תרגיל במדיה חברתית עבור ישראל-בואו קחו חלק עכשיו

נושא: ארגונים פורסם בתאריך: 3 ביוני 2010 מאת: גילה גדעון
תגיות: , , , , , ,

כאשת מדיה חברתית ובהמשך לפוסט הקודם בנושא המשט אני רוצה את עזרתכם כעת ביצירת פעולה מכוונת, מאמץ מרוכז במדיה חברתית שידרוש מכם לכל היותר 5 דקות. ראו זאת כתרגיל כיתה לימודי במדיה חברתית. אני לא יכולה לעשות זאת לבד ללא עזרת כוווווולכם!

אתם לא צריכים לכתוב , בטח שלא להתווכח, רק ללחוץ על מספר כפתורים בכדי לסייע בקידום תכנים חיוביים על ישראל.

לא משנה כרגע  אם אתם בעד או נגד, לא משנה מה אתם חושבים על ממשלת ישראל כרגע. מה שחשוב עכשיו, בשעות הקרובות הוא לקדם תוכן חיובי על ישראל ברשת. לייצר ויראליות של תכנים.

העקרון העומד מאחור- תכנים זוכים לויראליות, תפוצה רחבה ככל שיש יותר צופים, מצביעים, משתפים (תלוי באתר), אז בואו נעשה להם חשיפה.

***

המטרה:

קידום תכנים חיוביים ברשת עבור ישראל

כלים:

 • אתרי שיתוף
 • קבוצה בפייסבוק המרכזת את המאמץ והתכנים. כולל מענה לשאלות.

פרק זמן:

שימו לב- חשוב מאד ! בשל מנגנון הדרוג בחלק מהאתרים פרק זמן של 24 שעות הוא קריטי על מנת להביא ידיעה לעמוד הראשי וכך לחושפה למספר עצום של אנשים. יתכן ונשתמש בקבוצה זו בהמשך לקדום תכנים נוספים בנושא ישראל מעת לעת, תלוי לחלוטין בכם!

שיטה:

אנו נגדיל תפוצה של תכנים מוגדרים בכדי למקד מאמץ. אם מספר גדול של אנשים יצביע בעד התכנים, הם יצברו אפקט ויראלי גדול יותר.

אננו מבקשים שתגיבו או תנהלו שיחה, זו אינה המטרה כרגע.

שוב- המטרה היא לקדם תכנים חיוביים.

שימו לב- הקבוצה בפייסבוק הוא בסך הכל כלי שישמש לנו כנקודת מפגש לנושא ועדכון פרטים.  תכנים לא ראויים, משמיצים, קנטרניים וכדומה אינם מתקבלים בברכה.

אז, אם אתם רוצים לעשות מעשה , עשו זאת כעת.

איך עושים ?

כפתורי שיתוף– בין אם מדובר בתמונה באתר פליקר , וידאו ביוטיוב או בין אם מדובר במאמר או פוסט, יש בעמוד שלהם תמיד "כפתורי שיתוף" ולרובם כפתור "לייק".

אם יש כפתור "לייק" ליחצו עליו (כן, יש צורך בהרשמה לאתר). ב"כפתורי השיתוף" , חפשו כפתורים לאתרים הללו:

http://delicious.com/

http://digg.com/

http://www.stumbleupon.com/

http://www.reddit.com/

ואפשר נוספים.

שימו לב- סביר להניח שהלינק כבר קיים באתר השיתוף הללו, כי אחרים שיתפו לפניכם, אל תגישו לינק חדש! בואו נמקד מאמץ. תנו דרוג ללינק הקיים.

כל אחד יכול לדרג באתרים שכבר יש לו חשבון בהם.

חיזוק חיובי לאלו שמוכנים לפתוח חשבון לצורך הנושא.

עבור מטרה זו אני אהיה זמינה בקבוצה בפייסבוק לענות על שאלות טכניות.

עזרתכם, חברים , חשובה. אדם אחד לא יכול לעשות זאת. כל הצבעה קובעת.

אם מישהו מזהה תוכן חיובי באנגלית שכבר זכה להצבעות רבות שיעדכן אותנו בקבוצה של הפייסבוק!

לסכום- זה נראה המון אך זו באמת פעולה פשוטה.

למי שצריך הסבר כללי על אתרי שיתוף , הנה מצגת

Social Bookmarking- Social Media- Gila Gideon-effectiva

אתם איתנו?

אז לכו לקבוצה בפייסבוק ותתחילו לשתף. נמשיך לעדכן חומרים !

אהבת את הפוסט הזה ? יתכן ותאהב גם את:

 • IDF , משרד החוץ, משט MARMARA מראה: הגיע הזמן להעסיק מנהל מדיה חברתית כישלון בניהול מדיה חברתית במשרד החוץ. אין אסטרטגיה ואין יד מכוונת. לי אישית, כמה ימים אחרי משט MARMARA העגום, עצוב מאד הבוקר להיות אשת מדיה חברתית במדינת ישראל. […]
 • ניו מדיה שייכת לנשים צפה ועולה המודעות לאלמנט הנשי ברשת. מתחילים להצטבר מחקרים וסקרים המעידים שהנוכחות הנשית ברחבי העולם הדיגיטאלי היא רבה יותר וטובה יותר ולא ניתן להתכחש לכוחה. מתחילים להבין שהנשים הן הקהל […]
 • Pinterest – כל מה שרצית ולא ידעת לשאול Pinterest עד לפני מספר חודשים ב - Privat betta (פעילות לקהל מצומצם ביותר), ניתן היה להיכנס אליה רק עם הזמנה של חבר ברשת. לאחר פתיחתה לציבור הרחב זינקה ,נכון לאמצע דצמבר 2011, ל- 11 מליון […]
 • ROI ושימוש אפקטיבי בכפתור ה"לייק" של פייסבוק מאז ומתמיד אנשים שיתפו את קרוביהם במידע. בעבר היינו גוזרים כתבות מעיתון ומעבירים הלאה, ועם התפתחות האינטרנט ותוכנות הדואר נהגנו לשלוח במייל לינקים לחברים. היום אנו משתפים עם כפתור ה"לייק" […]
 • כיצד עמוד אוהדים יכול לבלוט בפייסבוק מה גורם לאנשים להגיב בפייסבוק, מה הופך פוסט לויראלי, מתי הכי כדאי לפרסם פוסט. מנהלי עמודים בפייסבוק נמצאים בצורך מתמיד לייצר פעילות אפקטיבית בעמוד בכדי לעורר תנועה מתאימה. הפוסט "טיפים […]

תגובות (2)

 

 1. אסתי אדן הגיב:

  גילה היקרה,

  יש שונאי ישראל ששום הסברה לא תועיל להם. יש אנשים (כמו הבריטים) שאצלם קיים ערבוב עמוק בין אינטישמיות (מוכחשת כמובן) ואהדה עיוורת לחלש – כשאנחנו החזק והברוטלי. (לצערי לפעמים זה גם נכון).
  אבל לאלה שעוד ניתן לשכנע בהבדל בין ישראל למדינות הסובבות אותנו, היה טוב אם היינו שמים דגש על מספר מאפיינים בולטים כגון: דמוקרטיה ויחס לנשים.
  את זה לפחות 50% משונאינו יבינו.

  הנה דוגמא
  http://www.time.com/time/covers/0,16641,20100809,00.html

יש לך מה להגיד? הגב לפוסט

קטגוריות