7 דרכים לשמור על פרטיות בלינקדאין

נושא: ארגונים לינקדאין פורסם בתאריך: 4 בפברואר 2014 מאת: גילה גדעון
תגיות: ,

אוקיי, חייבת לומר שכבר על ההתחלה בעת כתיבת הכותרת, אני מרגישה את ה"בפנים" שלי צועק "פרטיות? למה צריך פרטיות? זה נוגד את  מהות הסיבה שבגללה אנו ברשתות חברתיות…" לא כך?

מתוך הדרכות רבות שאני עורכת כבר שנים ומפגישות עם מנהלים בכירים בחברות אני מגלה שאנשים רוצים לשמור על אנונימיות אך גם לשחק בזירת המשחקים של המדיה החברתית. האם זה אפשרי?

סיבות ששמעתי היו לדוגמא:

 • [שותף בכיר בחברה גדולה במשק] "אנני מעוניין שמתחריי יראו עם אלו מנכלים במשק אני מחובר, אנני רוצה לחשוף את רשת קשריי"
 • [מנהלת מדיה בחברה] "אני פועלת ברשת בשם החברה ואנני רוצה להציק לחבריי עם עדכונים הקשורים למקום עבודתי"
 • [מנהלת משאבי אנוש בחברה] "אני רוצה לראות פרופילים של אנשים ושהם לא ידעו שצפיתי בהם"
 • [שאלה נפוצה בהדרכות רבות] : איך אני עושה שלא יראו ברשת כל עדכון שעשיתי בפרופיל?"
 • [עצמאי, בעל חברה] "אני אדם פרטי, לא נח לי שכולם יראו אותי"

כל הסיבות הללו ראויות. התפתחותה המהירה של המדיה הדיגיטאלית מעלה שאלות רבות בפני כולנו. אפשרויות החשיפה וההבטחה הטמונה בהם הולמים בנו ומבלבלים אותנו.  אנו נקרעים כיום בין הרצון לשמור את חיינו לעצמינו לבין הצורך "לפרוץ" למדיה בכדי לשרת את מטרותינו המקצועיות. מספר מילים לבעלי העסק בינכם ומחפשי העבודה, עצרו לרגע ושיקלו את הצורך העיסקי שלכם למול הנדרש מכם בעת פעילותכם במדיה החברתית. מטרתכם היא ליצר נראות, אתם רוצים שישימו לב לקיומכם, יביעו עניין ויצרו קשר, האם שמירה על פרטיות אינה משיגהת המטרה ההפוכה. האם בעידן בו המתחרים שלכם נמצאים "בחוץ" ברשת תוכלו להרשות לעצמכם להמשיך להסתתר. כן, יש פה אלמנט מסוים של הישרדות.

הגדרות פרטיות

לינקדאין בניגוד לפייסבוק, טובה מאד בלשמור על פרטיותך.  נסו להיזכר במספר הפעמים בהם נתבעה פייסבוק בנושא שמירה על פרטיות חברי הרשת ומספר הפעמים בו עוררה את חמת הציבור והעלתה ספקות לגבי מידת שמירת הפרטיות. בלינקדאין זה פשוט לא קיים.

בכדי למצוא את הגדרות הפרטיות עימדו עם העכבר על תמונתכם בבר העליון בצד שמאל. בתפריט הנפתח בחרו את האופציה

Privacy & Settings

PRIVACY & SETTINGS ON LINKEDIN

הנה 7 דרכים שלינקדאין מאפשרת על מנת לשמור על פרטיות פעולותינו:

1. Turn on/off your activity broadcasts– סימון האפשרות הזו תאפשר שידור הודעות סטטוס קצרות שיראו על ידי חברכם מדרגה 1 בפיד בדף הבית. ההודעות הן של : שינויים שאתם עורכים בפרופיל שלכם, מעקב אחר חברות או המלצות שנתתם לחברים בלינקדאין

2. Select who can see your activity feed–  פעולות אשר אתם מבצעים בלינקדאין באות לידי ביטוי בפיד שלכם בדף הבית. אתם יכולים להחליט מי יראה את העדכונים: רק אתם / כולם / כל הרשת שלכם (דרגות 1-2-3) או

3. Select what others see when you've viewed their profile–  כידוע לכם לינקדאין מאפשרת לכל פרופיל לראות מי ביקר בפרופיל שלו. בהגדרה כאן תוכלו להחליט מראש איך תראו בעיני האדם שתבקרו בחשבונו. האם יראה את תמונתכם, שימכם ותפקידכם או רק את הארגון אליו אתם שייכים ללא שימכם ותמונתכם או שתהיו אנונימיים לחלוטין.

4. Select who can see your connections– מי יכול לראות את אנשי הקשר שלכם? זו אפשרות המתאימה למנהלים בכירים או בעלי עסק החוששים שמתחרים יזהו את אנשי הקשר שלהם ברשת לצרכי מודיעים עסקי.

5. Change your profile photo & visibility תמונת הפרופיל שלכם יכולה להיות חשופה לכל כולל אנשים זרים המגיעים אליך דרך מנוע החיפוש של גוגל וכלל אין להם חשבון בלינקדאין. כאן תוכלו להחליט האם תמונתך חשופה לאנשי הקשר שלכם מדרגה 1/ לרשת כולה (דרגות 1-2-3 ) או לעולם כולו.

6. "Show/hide "Viewers of this profile also viewed box– בכל פרופיל תמצאו בצד ימין תיבה המאפשרת לכם לראות על אילו פרופילים נוספים הסתכלו האנשים שבדקו את הפרופיל עליו אתם עומדים כעת. יש באפשרותכם למנוע את הופעתכם בתיבה הזו.

7. Edit your public profile – הגדרות פרופיל ציבורי- פרופיל ציבורי הוא הפרופיל אשר יראו גולשים שאינם חברים בלינקדאין או אינם מחוברים עם הססמא שלהם בעת הגלישה, בעת חיפוש במנועי חיפוש כגון גוגל . להגדרות הפרופיל הציבורי כנסו דרך Edit your public profile » שם תוכלו להחליט איזה חלק מפרופיל הלינקדאין שלכם יהיה חשוף לציבור הרחב כולל מחוץ לרשת לינקדאין.

PRIVACY CONTROLS ON LINKEDIN

סקרתי כאן את הדברים העיקריים שעליכם לדעת. למידע נוסף או לדווח על בעיה בנושאי פרטיות בלינקדאין מומלץ להשתמש בעמוד בנושא פרטיות ואבטחת מידע שמפרסמת לינקדאין.

מה דעתכם: האם כבעלי עסק או מחפשי עבודה עלינו להפעיל את אפשרויות הפרטיות? באיזו הגדרת פרטיות אתם משתמשים?

אהבת את הפוסט הזה ? יתכן ותאהב גם את:

תגובות (7)

 

 1. אריה הגיב:

  אני הפעלתי את האופציות של הפרטיות וזה עדיין מראה לכולם על חברות חדשות וקבוצות שבחרתי לעקוב
  זה ממש מקומם ובלינקדין כבר עברו יומיים ועוד לא הגיבו ואיני מצליח להוריד את הידיעות
  פשוט ממש כמו כוונת זדון שלהם לא באמת להפעיל פרטיות

 2. אריה שלום, נתקלתי לעיתים בעדכון מאוחר של בסיס הנתונים (ההגדרות שביקשת) עם זאת לינקדאין עונים במיידי. הם שולחים הודעה על כך שקבלו את הפניה שלך ועונים תוך יום. הם יתכן שנפלת על סוף שבוע? האם עדיין לא ענו לך?

 3. אריה הגיב:

  כן עדיין לא ענו :-(
  את האמת אני מחפש עבודה אז לי זה לא קריטי
  אבל אם למישהו שרוצה לעשות זאת בדסקרטיות זה היהה קורה
  אז זה כבר פחות נעים
  למרות שזה תמיד לגיטימי לעקוב אחרי חברות חדשות לאו דווקא לחיפוש עבודה

 4. אריה הגיב:

  כן אמרו שיטפלו בפנייה ASAP
  כנראה שזה בגלל סופ"ש
  תודה

 5. כלומר, אמרו לך שזה בטיפול. זה לא ש"לא הגיבו". כנראה שהנושא דורש בדיקה שהיא מעבר לתשובה מיידית של נציג שרות. אשמח לשמוע עדכון על הנושא כשיחזרו אליך.

 6. אריה הגיב:

  כן זה ברור לי
  אך טיבו של הטיפול הוא איטי יותר משל "ביטוח לאומי" :-)

  אעדכן ברגע שזה יסתדר

יש לך מה להגיד? הגב לפוסט

קטגוריות