חיפוש עבודה ? מאייש משרה ? צייץ בטויטר

נושא: גיוס פורסם בתאריך: 7 באפריל 2009 מאת: גילה גדעון
תגיות: , , , , , , , , , , , ,

בשלב זה כבר לא ניתן להתעלם מנוכחותם החזקה של כלי ווב 2.0 בכל צעד ושעל בחיינו הפרטיים והמקצועיים. במהלך השנה הזו נקרא יותר מאמרים הדנים ביישומים המסחריים / עסקיים של כלי 2.0 על פני מאמרים התוהים על הצורך בהם. טוויטר – הבאז החם ביותר בכותרות עולם הווב 2.0 ובעולם הרחב ככלל. בתחילה תהו רבים: "לשם מה לי? למה זה טוב ?".  אם אתם בין אלו שעדיין לא השתכנעו, ראו כיצד  twitter-birdהטוויטר הופך לכלי חיפוש הצעות עבודה בכל העולם.

כיום (אפריל 2009 ) יש כבר מעל 25000 משרות ברשת המפורסמות על ידי חברות השמה וחברות מסחריות. האתגר עד כה היה כיצד לעקוב אחריהם ולאתרן בתוך מסת המידע העצומה.  ה-  Twitter JobSearch קם על מנת לעשות סדר במסת הטוויטים בנושא משרות. האתר  Jobtweet.de אף הוא עושה עבודה זהה לקהל דוברי הגרמנית והאנגלית. דוגמא נוספת למנוע האוסף ומקטלג משרות מתוך רשת הטוויטר הוא Twthire.

זו רק היתה שאלה של זמן עד שמגייסים וחברות השמה בעולם יגלו את הזהב הטמון במאגר משתמשי טוויטר למציאת מועמדים רלונטיים. מאחר וטוויטר עצמו אננו מספק כלים מתאימים לכך, קמות כעת חברות המפתחות אפליקציות משלימות לטוויטר על מנת לספק מענה לשימושים שונים במאגר המידע העצום הזה. חברת  tweetCruit עלתה על הגל ומציעה כלים לנהול חיפוש מועמדים בטוויטר והעלאת קמפיין גיוס. חברה זו מציעה לא רק כלי איתור, אלא גם כלי סינון ומיון וכן ממשק המבצע אנליזות על נתונים כגון : כמה אנשים לחצו על קישור למשרה שהוצבה בטוויטר, וכמה מתוך אלו גם הגישו מועמדות. כמו כן, מאפשרת תוכנה זו ניהול מספר חשבונות "משתמש" (accounts ) בטוויטר לצורך ניהול הגיוס. tweetCruit מציעה פלטפורת שימוש חינם ועבור הגירסה המתקדמת היא גובה תשלום חודשי של 30$ לחודש.

בעת כתיבת מאמר זה אני מוצאת לנכון לסייג קלות ולהוסיף שבעוד העולם כולו מאמץ לחיקו את הטוויטר,  בישראל התמונה שונה. כלי זה עדיין לא נכנס לשימוש רחב ואנשי גיוס ומשאבי אנוש עדיין מתמהמהים בבחינתו כחלק מפסיביות כללית באימוץ מגמות חדשות בתחום ווב  2.0. להגנתם בנושא הטוויטר יאמר, שהיותינו דוברי השפה העברית ובידולינו הגאוגרפי-פוליטי משוק העבודה העולמי מסיבות ברורות (האיחוד הארופאי ואישור עבודה עבור ארה"ב) אינם מסייעים.

טוויטר העולמית תומכת בכתיבת עברית ובשלב זה אתם תצטרכו להחליט באיזו שפה לכתוב,יש לציין שחלק מהמכשירים הניידים אש בשימוש בישראל אינם מציגים היטב הודעות בעברית. כמו-כן, אם המקושרים שלכם אינם דוברי עברית,  נבון יהיה שלא להכביד עליהם בזרם הודעות מיותר שכזה. נעשים נסיונות ליצור טוויטר ישראלי לחלוטין כמו האתר קטנה אך כאן שלא כמו האתר העולמי, גובים תשלום. שרות דומה בנתה "תפוז" עבור קהילותיה (קהילות ופורומים) והוא נקרא סנוז . הוותיק ביותר הוא מניינים ונראה שהוא נותן ממשק משתמש מעט בעייתי.ימים יגידו אם שרות ישראלי מסוג זה יצליח לגרוף קהל מאמינים מספיק רחב בכדי להוות כר פורה לפעילות עיסקית.

אפקטיבה אשר קמה מתוך תחום הגיוס בהייטק מעבירה הכשרות שונות בנושא כלי ווב 2.0 לעסקים. אפקטיבה מאחדת את הידע הרב הסובב באינטרנט בתחומים אלו ומגישה אותם על מצע נגיש ונח ללמידה בכדי לאפשר הטמעת כלים קלה ואפקטיבית לצרכים עיסקיים.

אהבת את הפוסט הזה ? יתכן ותאהב גם את:

 • בנק אמריקאי אוסר על מחלקת הגיוס להשתמש ברשתות חברתיות בנק אמגי האמריקאי (AmegyBank of Texas) אוסר על מחלקות הגיוס שלו להשתמש ברשתות חברתיות לצורך גיוס עבור הבנק.
 • מדיה חברתית- הפרדוקס העיסקי שני סקרים נערכו בארה"ב ביוני ואוגוסט 2009 דנים בחיבור בין מדיה חברתית לתעסוקה. באופן לא מפתיע מעלים שני הסקרים פרדוקס מעניין. מחד השימוש במדיה חברתית גובר לצרכי שיווק ומציאת עובדים מאידך […]
 • חיפוש עבודה באמצעות "מדיה חברתית"- לינקדאין מציאת עבודה ברשתות חברתיות זו המנטרה שכולם מזמזמים. בואו ונציץ בלינקדאין ונבדוק מה בעצם עושים שם. איך מפגינים נוכחות בצורה אפקטיבית , היכן צריך "להסתובב" על מנת שיראו אותך , איך בונים […]
 • הרשתות החברתיות והמגייס- שונאים ספור אהבה פריחת הרשתות החברתיות בעידן ה- WEB 2.0 הניבה התפרצות של גלי פעילות בבלוגים השונים, בקבוצות הדיון ובאתרים כמו הלינקדאין. מגייסים בכל פינה מנסים לבצע חיפוש אקטיבי של מועמדים. קורסים […]
 • מגמות עולמיות בגיוס 2009 כיצד מושפע תחום גיוס העובדים מהטכנולוגיות החדשות ? היכן הטכנולוגיות משתלבות ומה מיתווה האג'נדה הארגונית בנושא הגיוס בעולם הרחב. […]

תגובות (2)

 

 1. חברת MIT מפרסמת באופן שוטף משרות בתחום ההיטק בטוויטר
  http://twitter.com/mitjobs

  mitjobs@
  כך שאפשר להיכנס ולעקוב אחרי המשרות גם בפלטפורמה זו, בלחיצה אחת להתממשק למערכת MIT ולהגיש מועמדות למשרות המפורסמות.
  מלבד זאת MIT מעדכנת מידי יום בטוויטר גם כתבות ובלוגים עבור מעסיקים ומחפשי עבודה.

יש לך מה להגיד? הגב לפוסט

קטגוריות