בין SEO למדיה חברתית- גוגל יצרה סדר עולמי חדש

נושא: פרסום ושיווק תוכן פורסם בתאריך: 14 בדצמבר 2013 מאת: גילה גדעון
תגיות: , , , ,

קידום אתרים (SEO -search engine optimization),  עליו שמענו כבעלי אתרים, משמע קידום אתרים במנועי חיפוש בשיטות של תוכן, ארכיטקטורת אתר וטווית לינקים. ידענו שזה מה שיביא אותנו לדף הראשון בתוצאות גוגל, וכך יזמן לנו יותר לקוחות פוטנציאליים. כל חברה שמכבדת את עצמה מוציאה כמה אלפי שקלים בחודש עבור איש SEO שיעשה את העבודה. הטקטיקות הן טכניות למדי וכוללות:

Keywords- צפיפות מילות מפתח בעמודים ופוסטים

Inbound Links- טווית לינקים נכנסים ורצוי מאתרים גדולים ומכובדים הקרובים לך ברשת

“Alt Text”- טקסט המשויך לתמונות באתר או בבלוג המסמנות למנוע החיפוש במה עוסקת התמונה.

אלו ונוספים אמורים  למשוך את גוגל לאתר ולהעביר לו "מסר" על "חשיבותו" לקהל קוראיו. השאיפה תמיד היא להגיע לעמוד התוצאות הראשון ורצוי כמה יותר גבוה בתוצאות.

כבר שנים שגוגל הולכת ראש בראש עם מקדמי האתרים, אלו הפועלים בצורה הוגנת ואלו אשר מוצאים דרך "לתחמן" את מנוע החיפוש בשיטות שונות. כל שנה מוציאה גוגל עדכונים וחידושים (שם האחרון :Hummingbird) במנוע החיפוש, בכדי להתאים עצמה לצרכי הקוראים,כמו-כן, בניסיון להתמודד עם מקדמי האתרים שאופן מלאכותי מספקים למנוע החיפוש את "רצונו".

הנה מגיעה המדיה החברתית

מסתבר שהחל מהחודשים האחרונים משתנים כללי המשחק. מדיה חברתית נכנסת לתמונה ובגדול, היא אפילו מקצרת את הדרך(תלוי איך מסתכלים על זה) . על מה בעצם השינוי כעת? מה שגוגל בעצם מצפה לראות הוא את מידת ה"סמכות" של האתר שלכם. היא רוצה למדוד עד כמה האתר, המותג או אתם נחשבים ברי סמכא ברשת / Authority, מובילים בתחומכם.

אם נחשוב על כך, אותה בנית לינקים ששימשה טקטיקה בשנים האחרונות לקידום האתר, היא בעצם דרך להוכיח שאתם "מקובלים", שאחרים אחרים "סומכים" עליכם מספיק ולכן מקשרים אליכם. לכאורה אתר המקשר אליכם בלינק אומר שהוא מצא אתכם מועילים לקהל שלו. אם כך,  גוגל בעצם מעדכן עכשיו את השיטה לשיטה דינמית ומדויקת יותר, כזו שלא ניתן "לתחמן" בה. כעת במקום לינקים סטטיים גוגל מתייחס לשיתופים בטוויטר(-Google +,( retweets ושיתופים בפייסבוק . אלו הופכים משמעותיים ביותר כי הם מביעים את קולו של הגולש באופן אותנטי ובזמן אמיתי.

לדוגמא:

  1. ציוץ בטוויטר עוזר לגוגל למצוא מידע חדש ולאנדקס אותך בחצי מהזמן הממוצע. זמן האינדוקס יורד משעות לדקות
  2. שיתופים מצביעים על תוכן חדש מהר יתר , ובכך מעלה את הדרוג של האתר
  3. פעילות מדיה חברתית גבוהה סביב דומיין מסוים מראה למנועי החיפוש שמדובר באתר המעניק ערך רב לקוראים
  4. קישור דפי אינטרנט בהם יש לך נוכחות אל הפרופיל ב-Google+‎ באמצעות  rel="author"‎ מראה לגוגל שאתה כותב התמדה תוכן עם ערך.

שימו לב-

לא מדובר רק בבניית חשבונות/ פרופילים ברשתות חברתיות, אלא יש צורך לייצר פעילות עם האנשים ברשת. לפרסם תכנים מקוריים ומושכים כך שאנשים ירצו להגיב ולשתף. גוגל תבדוק את האתר הדופק של האתר שלך, כמה פעילות הוא מיצר מהקהל: שיתופים, ציצים, רמת השיתופיות שאתה מאפשר לאנשים באתרך (כפתורי שיתוף, מקום לתגובות) ואלו יהיו עומדים לדרוג האתר.

מילות מפתח לא "מתו" כי מילות מפתח הן חלק משפתינו, הן ייצוג של עולם התוכן שלנו. עם זאת אופי הפעילות על פי מילות מפתח כחלק מטקטיקת קידום האתר משתנה ועליכם כעת להתאים עצמכם לעולם חדש.

האם לדעתכם זה  קל או קשה יותר מהדרך הקודמת של קידום אתרם?

אהבת את הפוסט הזה ? יתכן ותאהב גם את:

  • נכשלתי במבחן "התאמה למכשירים ניידים", ואתם? נכנסתי למבחן, לחצתי "אנטר" חיכיתי מספר שניות ו...קבלתי תשובה. בהחלט לא התשובה לה ציפיתי. האתר שלי לא מותאם למובייל. ב- 2015  מספר הגולשים מניידים יעבור את מספר הגולשים ממחשבי PC. ידעתי את […]
  • Pinterest – כל מה שרצית ולא ידעת לשאול Pinterest עד לפני מספר חודשים ב - Privat betta (פעילות לקהל מצומצם ביותר), ניתן היה להיכנס אליה רק עם הזמנה של חבר ברשת. לאחר פתיחתה לציבור הרחב זינקה ,נכון לאמצע דצמבר 2011, ל- 11 מליון […]
  • טיפה גוגל אנליטיקס בשביל הנשמה וספינינג בשביל הגזרה עכשיו , עם תחילת 2010 אני רוצה להזמינכם לסיכום קצרצר עם מספר נתונים מגוגל אנליטיקס והבטחה לעצמי שהשנה אני ....
  • פייסבוק ככלי עיסקי אנני חובבת של פייסבוק ואנני רואה בו כלי עסקי חזק. תוצאות הטראפיק שראיתי מרשת זו אינם משמעותיים אך, כדאי בכל זאת להכיר מספר ישומים אשר רלונטים לצרכים עסקיים כך שתוכלו להשתמש בהם בעת […]
  • "מנהל מדיה חברתית"- מי בארגון מתאים לתפקיד? מדיה חברתית תתקדם השנה ותעבור משלב הבאזז לשלב היישום. עם זאת עדיין היחס לגביה בקרב הארגונים / חברות גדולים כקטנים אמביוולנטי, ומעטים אלו היודעים כיצד להתמודד עימה או לנהל אותה. השאלות […]

יש לך מה להגיד? הגב לפוסט