רשת חברתית חדשה מהווה איום לממשל סין

נושא: פרסום ושיווק פורסם בתאריך: 27 באפריל 2009 מאת: גילה גדעון
תגיות: , , ,

אני מניחה שלא רבים בארץ מכירים את הרשת החברתית Plurk . מספר המשתמשים בארץ אינו עולה על  400 איש. דיווח שנמסר על ידי הבלוגר הדני  Amir Salihefendic   מעדכן כי הרשת החברתית אשר עלתה לאויר במאי 2008,  ומסתמנת כמתחרה צעירה לטוויטר , צונזרה על ידי הממשל הסיני. ככל הנראה מצנזר הממשל הסיני אף את גוגל, יוטיוב, סקייפ ו AOL. בהקשר לנושא זה נמסר כי טורקיה למשל חוסמת את יוטיוב, וגרמניה מתכננת רשימת חסימות משלה.plurk003

מה הוא Plurk  ? נתן ליפסון, עיתונאי כלכלי ומנהל האסטרטגיה של דה-מרקר, כתב  בבלוג שלו ש Plurk -" רוכב על תופעת twitter בשני מובנים. הראשון הוא שהוא מציע שירות דומה לזה של twitter – אבל עם לפחות תוספת אחת משמעותית: אם twitter מאפשר לגולשים לספר לחבריהם מה הם עושים בכל רגע ורגע באמצעות טקסט של עד 140 תווים, Plurk מכניס את הדיווחים האלה לתוך timeline, מה שמאפשר מעקב ויזואלי מאוד נוח אחרי התפתחות האירועים. מה שמגביר את העוצמה הויזואלית של השירות הזה הוא שניתן להכניס לאותו timeline משתמש מסוים – וגם את כל החברים שלו ב-Plurk. התוצאה היא תיאור ויזואלי-עיתי של קורותיהן של קבוצות של חברים – כאילו הצופה מציץ מהצד על חייהן. מאפיינים נוספים המייחדים את Plurk: הדגש על פעולות (מלים המתארות פעולות מודגשות בתוך הטקסט), יכולת לשלב תמונות, קטעי וידאו ואייקונים, יכולת לערוך הודעות, יכולת לראות את התגובות בתוך ה-timeline וכד'. כדי להוסיף מימד תחרותי, Plurk מחשב לכל אחד מחבריו את ה"קארמה" שלו, היכולה לנוע בין 0 לבין 100, כשב-100 החבר מגיע ל-"Plurk Nirvana"

בסקר דמוגרפי אשר ערכה Ignite בסוף 2008 ניתן לראות ש -Plurk

פופולארי בקרב צעירי דור Y , שחעברו את התבגרותם עם צמיחת עידן הרשתות החברתיות. באופן מפתיע למדי ניכר דילוג על בכירי דור ה-Y , בזמן שמסתמן  שדור ה-X מגלה plurk22חיבה רבה לפלטפורמה זו. חתך השכר של משתמשי הפלטפורמה תומך בנתונים אלו בהצביעו על פופולאריות בקרב דרגות השכר הנמוכות. זה מוסבר על ידי  שכבת הצעירים שרק החלו דרכם בעולם העבודה. מנגד ושכבת שכר גבוהה יחסית שכנראה משוייכת לדור X ה-75000-100000$ . נתוני ההשכלה מראים מגמה ברורה להשכלה גבוהה: קולג ואוניברסיטה.

  

אנו חיים בעידן אשר מצד אחר פורץ גבולות חדשים מידי יום ביומו ברמות השיתוף,  ומצד שני מתכנס בתוך עצמו ומפחד מה"פריצות" שמייצרת המדיה החברתית והסכנה האפשרית למוסדות מסורתיים. ממשל סין לא השמיע עדיין סיבה מוצהרת  לחסימת השרות. סין הרי אינה מדינה הסגורה לעולם, לא ברור  מה הם שיקוליה למנוע שימוש ברשתות חברתיות. מה דעתכם ?

 

 

 

 

plurk34

אהבת את הפוסט הזה ? יתכן ותאהב גם את:

תגובות (1)

 

  1. מאת רמי:

    נחמד מאוד. לא שמעתי על האתר, אבל לפי מה שסיפרת, הוא מסתמן כ"דבר הבא".

יש לך מה להגיד? הגב לפוסט